تبلیغات
خدمات پس ازفروش سامسونگ در همدان - راهنمای دریافت شبکه های ماهواره ای صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران
خدمات پس ازفروش سامسونگ در همدان

 

ایستگاه گیرنده زمینی

فرکانس دریافت شبکه های


دیجیتال در همدان و حومه:


1- وارد منو شده

2- روی کانال کلید کرده

3- موج یابی دستی

4- کانال یابی دیجیتال

5-روی جدید در پایین صفحه کلید کنید

6-روی کانال ok کرده

7- فرکانس های زیر را یک به یک وار نمایید

8- (39 یا 51 )و( 45 یا 57) جستجو نماییدتوجه داشته باشید به زودی روش جابجا کردن کانالها در این

صفحه قرار داده میشود

1- ایستگاه گیرنده زمینی و دریافت اطلاعات ماهواره ای (HRPT)
این ایستگاه در سال 1375 نصب و از سری ماهواره های NOAA درمد HRPT اطلاعات دریافت می کند. این ایستگاه در طول روز قادر به دریافت اطلاعات از 3 سری ماهواره به نامهای NOAA17،NOAA18 و NOAA19می باشد. در ماهواره های NOAA، ارسال اطلاعات در باند L انجام می گیرد. روزانه به طور کلی 3 الی 4 گذر از اطلاعات این ماهواره ها ثبت می گردد که اغلب پوشش کامل ایران و یا بخش قابل توجهی از آن را داراست. محدوده گذرهای ارسالی از ماهواره های NOAA، از سمت شمال تا شمال دریای خزر، از سمت جنوب تا شمال شرقی آفریقا، از سمت شرق تا غرب هند و از سمت غرب تا بخش کوچکی ازشرق اروپا را شامل می گردد. اما بدلیل حرکت وضعی زمین و حرکت قطبی ماهواره، تنها  بخشی ازاین محدوده در هر گذر دریافت می گردد. از هر گذر دریافتی درطول همان روز  اطلاعات QL و MAP ایران (تصویر منطقه ای ایران) آن تهیه شده و اطلاعات خام، QLوMAP ها  روی DVD ذخیره و جهت سفارش کاربران به بخش آرشیو سازمان تحویل می گردد. سنجنده ماهواره های NOAA ،AVHRR3 نامیده می شود که در 6 باند رادیومتری از سطح  زمین اقدام به تصویربرداری نموده و اطلاعات را به ایستگاههای اخذ مخابره می کند. قدرت  تفکیک مکانی این سنجنده 1/1 کیلومتر می باشد. با استفاده از تصاویر این سنجنده، درک ما از اتفاقات، تغییرات و فرایندهای جهانی بر روی خشکی، اقیانوسها، دمای سطحی (حرارت سطح دریاها و زمین) و مرزهای مختلف (آب و دریا و یخ و برف) افزایش می یابد. آنتن ایستگاه گیرنده، با دارا بودن 8/1 متر قطر، توانایی حرکت در 2 محور مختلف را دارد.  بلوک دیاگرام سخت افزاری این سیستم در زیر نشان داده شده است.
NOAA Ground Receiving Station

ایستگاه گیرنده زمینی2- ایستگاه گیرنده چند منظوره (Uniscan)

این ایستگاه در سال 1380 نصب و اطلاعات سنجنده MODIS ماهواره TERRA را تا بحال دریافت می کند. در سال 1382 ایستگاه مذکور با هدف ارتقاء و افزایش سطح دریافت اطلاعات ماهواره ای، با نصب تجهیزات خاص قادر به دریافت تصویر از سنجنده های WIFI، LISS و PAN سری ماهواره های IRS-1C کشور هند، گردید. این ایستگاه اطلاعات را در باند X ارسال می کند. روزانه به طور متوسط 2 گذر از MODIS دریافت می گردد. این ماهواره هر دو روز یک پوشش کامل از اطلاعات کره زمین را که حاوی 36 باند می باشد به زمین مخابره می نماید. تصاویر این سنجنده نیز همانند سنجنده AVHRR جهت مطالعات خشکی، اقیانوس شناسی، آشکارسازی تغییرات، تاثیر پوشش ابرهای ضخیم بر میزان تشعشعات خورشیدی جذب شده توسط زمین و تعیین درجه حرارت خشکی و سطح آبها مناسب است. توان تفکیک مکانی این سنجنده در باندهای 1و 2، 250متر و درباندهای 3تا 7 ،500 متر و در باندهای 8 تا 36 ،در حدود یک کیلومتر می باشد. پوشش آنتن این ایستگاه که 65/3متر قطر دارد، 1600 کیلومتر بوده و در سه محور مختلف حرکت می نماید. محدوده تصاویر دریافتی از این سنجنده در طول گذر، از سمت شمال تا شمال دریای خزر، از سمت جنوب تا شمال شرقی آفریقا، از سمت شرق تا غرب هند و از سمت غرب تا قسمتی از شرق اروپا را شامل می گردد. به دلیل حرکت وضعی زمین و حرکت قطبی ماهواره، همواره بخشی از این محدوده در هر گذر دریافت می گردد . پس از هر دریافت تصاویر خام به همراه QL آن بر روی DVD ذخیره و در نهایت تحویل بخش آرشیو سازمان می گردد. بلوک دیاگرام سخت افزار این ایستگاه در زیر نشان داده شده است.

Uniscan Stationایستگاه گیرنده زمینی3- ایستگاه گیرنده اطلاعات ماهواره ای (FY2C)

نصب و راه اندازی این ایستگاه در مرکز فضائی ماهدشت در سال 1385 انجام گرفت و مأموریت آن، اخذ تصاویر از ماهواره FY2C چین می باشد. این ماهواره در سال 2004 میلادی به فضا پرتاب و در مدار GEO قرار گرفت. ااطلاعات ماهواره FY2C پس ازدریافت توسط چین به روش DVB-S برای ماهواره ASIASAT-4 در باند KU ارسال می کند. این ماهواره، که خود نیز GEO می باشد (در سال 2003 توسط آمریکا به فضا پرتاب گردید)، این تصاویر را بدون وقفه در باند C به آسیا و در باند KU به استرالیا ارسال می نماید. سنجنده این ماهواره SVISSR نام دارد که در 5 باند رادیومتری از زمین تصویر تهیه و ارسال می نماید. قدرت تفکیک مکانی این تصاویر برای باندهای مرئی، 25/1 کیلومتر و برای باندهای نامرئی، 5 کیلومتر است. آنتن این ماهواره 4/2 متر قطر داشته وثابت می باشد. این ماهواره در طول شبانه روز، 28 تصویر را به زمین ارسال می دارد که طول مدت هر اخذ، 25 دقیقه خواهد بود که طی آن یک پوشش اسکنی کامل از قرص زمین دریافت می گردد. در طی شبانه روز کلیه تصاویر دریافت شده، بررسی و به انتخاب 2 صحنه از آنها ثبت، پردازش و تحویل می گردد. تجهیزات سخت افزاری این سیستم کوچک، شامل آنتن، LNB و یک کارت سخت افزاری است. بلوک دیاگرام نحوه دریافت اطلاعات این ماهواره و مشخصات کانالهای آن در زیر نمایش داده شده است.

مشخصات کانال

نام کانال

مشخصات کانال

طول موج
(میکرومتر)

توان تفکیک فضائی
(کیلومتر)

IR1

Long Wave Infrared

10/3~11/3

5

IR2

Split Window

11/5~12/5

5

IR3

Water Vapor

6/3~7/6

5

IR4

Medium Wave Infrared

3/5~4/0

5

VIS

Visible

0/55~0/95

1/25

FY2C Block Diagram

|

 

آموزش دریافت سیگنال دیجیتال

   گام اول:
سیم برق تلویزیون را از پریز در بیاورید و تا پایان برقراری همه اتصالات، تلویزیون را روشن نکنید.
     گام دوم:
1-کابل آنتن را از  ورودی آنتن (RF IN) در پشت دستگاه مبدل به پریز آنتن متصل نمایید. از اتصال محکم کانکتور آنتن به مبدل مطمئن شوید.
2-فیش های زرد (برای تصویر)، سفید و قرمز (صدای چپ و راست) سرکابل های صدا و تصویر را از  خروجی (A/V OUT) دستگاه مبدل به رنگ مشابه آن در ورودی (A/V IN) تلویزیون متصل نمایید.
3-در صورتی که تمایل دارید همزمان تلویزیون آنالوگ و دیجیتال را دریافت کنید، کابل آنتن را از  خروجی (RF OUT) در پشت دستگاه مبدل به  ورودی آنتن (Antenna IN) در پشت تلویزیون متصل نمایید.
     گام سوم:
    سیم برق تلویزیون و دستگاه مبدل دیجیتال را به پریز برق متصل نمایید. تلویزیون و دستگاه مبدل را روشن نموده و با استفاده از کتابچه راهنمای مبدل، کانال های دیجیتال را جستجو و ذخیره نمایید.
 alt

روش استفاده از کابل HDMI برای انتقال صدا و تصویر از دستگاه مبدل به تلویزیون


اگر تلویزیون دارای  ورودی HDMI و دستگاه مبدل دارای خروجی HDMI می باشند، می توانید در مرحله دوم بجای کابل A/V از کابل HDMI برای انتقال صدا و تصویر از دستگاه مبدل به تلویزیون استفاده نمایید.
 alt

در صورتی که دستگاه مبدل و تلویزیون دارای سایر انواع خروجی ها برای انتقال صدا و تصویر می باشند، می توانید از کابل مخصوص مربوط به آن ورودی ، برای انتقال صدا و تصویر استفاده نمایید.

نحوه انتقال امواج RF از مبدلی که  خروجی RF یعنی (RF OUT ) ندارد

اگر دستگاه مبدل دارای خروجیRF  نبود می توان کابل آنتن را به یک توزیع کننده سیگنال یا اسپلیتر (splitter) وصل کرده، یکی از خروجی های آن را مستقیما به ورودی آنتن (Antenna IN) در پشت تلویزیون و خروجی دیگر را به  ورودی آنتن (RF IN) در پشت دستگاه مبدل وصل نمایید.
 
روش نصب دستگاه مبدل برای تلویزیون های قدیمی بدون ورودی صدا و تصویر

اگر تلویزیون قدیمی باشد و فاقد خروجی صدا وتصویر رنگی باشد، صدا و تصویر باید به شکل اتصال ورودی آنتن دستگاه مبدل(TV RF OUT)  و به شکل قابل دریافت توسط تلویزیونهای آنالوگ تبدیل شود. دراین صورت کافیست فقط کابل آنتن را از خروجی TV RF OUT در پشت دستگاه مبدل تلویزیون دیجیتال به ورودی Antenna IN در پشت تلویزیون متصل نمایید.

چگونه در کنار سایر دستگاه ها مبدل تلویزیون دیجیتال نیز داشته باشیم

     تلویزیون دارای دو دسته ورودی A/V:
اگر تلویزیون شما دو دسته ورودی A/V ( فیش های زرد، قرمز و سفید) داشته باشد در این صورت، خروجی دستگاه دوم (مثلا DVD Player) را به یکی از ورودی های A/V تلویزیون و خروجی A/V مبدل را به ورودی دیگر تلویزیون وصل نمایید. معمولا تلویزیو ن ها چند ورودی A/V دارند.

     تلویزیون دارای یک دسته ورودی A/V:
در صورت وجود تنها یک ورودی A/V در تلویزیون باید از یک سوییچ استفاده کنید که ورودی های آن، خروجیA/V دستگاه مبدل و خروجی A/V دستگاه دوم( مثلا پخش کننده های دی وی دی)  است. خروجی این سوییچ به تک ورودی A/V تلویزیون متصل می شود.

روش کانال یابی:

مرحله اول:

مبدل دیجیتال خود را به یک آنتن استاندارد وصل کنید. از اتصال محکم کانکتور آنتن به مبدل مطمئن شوید. پس از برقراری اتصالات، تلویزیون و دستگاه مبدل را روشن نموده با فشردن کلید 'Input' روی کنترل از راه دور تلویزیون وارد حالت A/V یا HDMI (با توجه به نوع ورودی صدا و تصویر بکار رفته در اتصالات دستگاه مبدل) شده و شبکه های دیجیتال را مطابق مراحل بعد جستجو نمایید

 

مرحله دوم:
بر اساس دستورالعمل دفترچه راهنمای مبدل تلویزیون دیجیتال و با استفاده از کنترل از راه دور آن، به حالت جستجو وارد شوید (معمولا با انتخاب دکمه 'MENU' وارد حالت جستجو خواهید شد).

 
مرحله سوم:
در صورتی که از درست سپری کردن مراحل لازم مطمئن نیستید، می توانید حالت جستجو ی اتوماتیک را انتخاب نمایید. مطمئن شوید دو نمودار میله ای مربوط به کیفیت و شدت امواج تصویر ورودی (سیگنال ورودی ) از 60 بیشتر را پر کرده باشند.
 

مرحله چهارم:
جستجو را شروع کنید. در حالت جستجو ی خودكار، دستگاه مبدل همه فرکانس های تلویزیونی را بررسی نموده و درصورت پیدا کردن کانال جدید، فرکانس و شماره کانال مربوط به آن را به فهرست کانال ها اضافه می نماید.
 

مرحله پنجم:
اگر مبدل شما بطور خودکار قابلیت ذخیره کانال ها را نداشت، می توانید دکمه ذخیره سازی را برای ذخیره کانال ها روی مبدل فشار دهید.
 

 

نکته اول
اگر از فرکانس شبکه های دیجیتال در شهر خود مطلع هستید یا بدنبال شبکه خاصی هستید، می توانید در مرحله چهارم با وارد کردن فرکانس مربوطه در حالت جستجوی دستی، شبکه های موردنظر را پیدا کنید

نکته دوم
باید توجه شود که هر چند وقت یکبار شبکه ها را مجددا جستجو نمایید تا درصورت اضافه شدن شبکه های جدید آنها را دریافت نمایید. برای جزئیات بیشتر به بخش "جستجوی مجدد شبکه های دیجیتال"  رجوع نمایید

نکته سوم
ازآنجا که ممکن است منوها در مبدلهای مختلف اختلافاتی داشته باشند، لازم است حتما دفترچه راهنما را در مورد جستجوی شبکه ها به دقت بخوانید. بنابراین گیرنده مبدل دیجیتالی ای را انتخاب کنید که علاوه بر مشخصات استاندارد، دفترچه راهنمای مناسب و گویایی به زبان فارسی داشته باشد

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : علی بیات منش
پنجشنبه 10 اسفند 1396 05:27 ب.ظ
ضرب و شتم عالی من می خواهم در زمانی که شما اصلاح می کنید، شاگردی کنید
سایت شما چگونه می توانم برای یک سایت وبلاگ مشترک شوید؟ حساب من یک معامله اجباری را به من داد.
من کمی از این پخش تلویزیونی به شما ارائه شده است ایده شفاف روشن
یکشنبه 6 اسفند 1396 06:45 ق.ظ
من به شدت تحت تاثیر مهارت های نوشتن شما قرار گرفته ام
با طرح بندی در وبلاگ شما. آیا این موضوع پرداخت شده است یا خودتان آن را سفارشی کردید؟
به هر حال نگه داشتن با کیفیت عالی نوشتن، آن را نادر است برای دیدن بزرگ است
وبلاگ مثل این امروز.
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:20 ب.ظ
من واقعا با استعدادهای نوشتاری و همچنین ساختار وبلاگ شما الهام گرفته ام.
آیا این موضوع پرداخت شده است یا خودتان آن را سفارشی کردید؟ در هر صورت بالا تا بالا
نوشتن با کیفیت، نادرست است که وبلاگ بزرگی مثل این را ببینید امروزه.
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:26 ب.ظ
سلام ممنونم از اینکه من می دانم میزبان وب شما چیست
استفاده از من وبلاگ خود را در 3 مرورگر مختلف بارگذاری کرده ام
و من باید بگویم این وبلاگ بارها خیلی سریع تر و بیشتر.

آیا شما می توانید یک ارائه دهنده خدمات میزبانی وب خوب را در
قیمت مناسب؟ خیلی ممنون، من از آن قدردانی میکنم!
دوشنبه 13 شهریور 1396 04:14 ق.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted
to say that I have truly enjoyed surfing around
your blog posts. After all I'll be subscribing to your
rss feed and I hope you write again soon!
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:14 ق.ظ
I do not know whether it's just me or if everybody else
experiencing issues with your blog. It appears as if some of the
written text on your content are running off the screen. Can someone
else please comment and let me know if this is happening to them too?

This might be a problem with my browser because I've had this happen before.
Thanks
شنبه 14 مرداد 1396 01:12 ب.ظ
Hello to all, how is all, I think every one is getting
more from this web page, and your views are good in support of new visitors.
یکشنبه 4 تیر 1396 10:07 ب.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر
شدن مناسب در آغاز آیا واقعا
کار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما موفق به من مؤمن اما تنها برای کوتاه در حالی که.
من با این حال مشکل خود را با فراز
در مفروضات و شما ممکن است را سادگی به پر همه کسانی معافیت.

اگر شما که می توانید انجام من خواهد قطعا تا پایان مجذوب.
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 03:14 ق.ظ
I like it whenever people get together and share ideas.
Great site, stick with it!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:36 ق.ظ
You made some good points there. I looked on the internet to find out more about the issue and found most people will go along
with your views on this web site.
دوشنبه 14 دی 1394 12:22 ب.ظ
سلام ما چند روز است که با ماهواره امون درگیریم ماهواره ما استار مکسه همه اش مینویسه سیگنال موجود نیست هرچی هم تنظیم میکنیم درست نمیشه الان هم که کلا شبکه های ایران رو نداره ما هم شبکه های ایران می خواهم
دوشنبه 28 اسفند 1391 01:23 ب.ظ
به مدریت این وبلاگ آفرین میگم به خاطر این همه ذوق!!
شدیدا مایل به تبادل لینک با این وبلاگ هستم!! حتما بهم سر بزن.
دوشنبه 28 اسفند 1391 01:20 ب.ظ
p
سلام دوست عزیز اتفاقی وبلاگت رو دیدم خیلی زیبا بود دوست دارم بیام به وبلاگت سر بزنم برای اینکه آدرستو داشته باشم بیا وبلاگت رو تو سایت من ثبت کن تا بتونم بهت سر بزنم و باهم بیشتر آشنا بشیمhttp://nimdar.com/page/link
مرسی

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی بیات منش
نویسندگان
نظرسنجی
نظر بدهید
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی